Najlepsze seriale historyczne - top 7

Co oglądać?

  • 31 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Materiały promocyjne partnerów

Seriale historyczne to prawdziwa perełka w serialowym świecie. Nic w tym dziwnego! Poruszają fascynujące wątki, a powrót do przeszłości wraz z ulubionymi bohaterami przyprawia o niesamowite emocje. Jakie tytuły powinny znaleźć się na waszej liście do obejrzenia? Zobaczcie nasz ranking 7 topowych seriali o tematyce historycznej!

Czarnobyl

Katastrofa w Czarnobylu po dziś dzień uchodzi za jedną z najbardziej tragicznych katastrof, jakie miały miejsce w ubiegłym wieku, a uwielbiany przez widzów na całym świecie Czarnobyl już w dniu premiery odbił się głośnym echem. Nasz ranking seriali nie mógłby się bez niego obejść. Przedstawia bowiem pierwsze chwile tuż po wybuchu elektrowni jądrowej i zmagania ratowników, którzy poświęcili swoje zdrowie i życie dla ratowania Europy przed skutkami katastrofy. Wszechobecna groza i lęk przed tym co nieznane pozostaną z wami przez długie godziny. Z pewnością nie zabraknie mrożących krew w żyłach scen oraz doskonałego przedstawienia rzeczywistych wydarzeń z tamtego tragicznego dnia.

The Crown

Netfliksowy hit… i to przez wielkie H! Serial The Crown w niesamowity sposób przedstawia losy rodziny królewskiej, na której czele od roku 1953 stoi Elżbieta II. Czego możecie się spodziewać? Wszystkiego, co najlepsze! Pozycja ta doczekała się aż 5. niesamowitych sezonów, które są wprost uwielbiane przez miliony widzów. The Crown już w trakcie pierwszych odcinków ujawnia tajemnice monarchii brytyjskiej. Co ciekawe, członkowie rodziny królewskiej nie byli zadowoleni ze sposobu przedstawienia co poniektórych faktów. Intrygi, romanse, dziwne zbiegi okoliczności i wypadki jeszcze niejednokrotnie zaskoczą widzów.


Wikingowie

Cofnijmy się na moment do Skandynawii w VIII wieku… To właśnie tam ma miejsce akcja serialu Wikingowie z charyzmatycznym przywódcą Ragnarem Lothbrokiem na czele. I choć marzenia o bogactwie i dalekich wyprawach niedługo staną się rzeczywistością, będzie musiał zmierzyć się z lokalnym przywódcą Earlem Haraldsonem. Wikingowie wbrew pozorom nie przedstawiają wyłącznie krwawych i brutalnych scen na polu bitwy. Będziecie mogli także liczyć na wiele wątków kulturowych, będących odzwierciedleniem nordyckiej tradycji i zwyczajów Wikingów.

Peaky Blinders

Peaky Blinders to wprost znakomity serial historyczny nawiązujący do losów pewnego gangu, który zawładnął ulicami Birmingham początkiem XX wieku. Cała akcja serialu zaczyna się dość niewinnie. Rodzina Shelbych od dawien dawna zajmuje się bukmacherstwem aż do momentu, gdy Tommy postanawia uwikłać się w niebezpieczną grę. Kto jest najbardziej bezwzględnym graczem? Musicie sami to zobaczyć! Peaky Blinders to jedna z tych pozycji, o których po prostu się nie zapomina.

Barbarzyńcy

Serial Barbarzyńcy pojawił się na ekranach milionów widzów dopiero w ubiegłym roku. To jednak nie oznacza, iż nie zdołał w tak krótkim czasie chwycić ich za serca. Wręcz przeciwnie! O czym opowiada? Jest to przedstawienie losów oficera wychowywanego niegdyś przez imperium rzymskie, który musi podjąć ostateczną decyzję. Własny lud czy imperium? Wewnętrzny konflikt, z jakim się zmaga, doprowadzi do brutalnego starcia. Ta serialowa świeżynka wręcz prosi się o obejrzenie!

Outlander

Outlander to serial na pograniczu dramatu i science-fiction, o którym jeszcze do niedawna było bardzo głośno. Główna bohaterka Claire Randall to zamężna sanitariuszka wojenna, która przenosi się z roku 1945 do… 1975. Podróż w czasie niesie ze sobą mnóstwo komplikacji i życiowych rozterek. Zmuszona do poślubienia młodego Szkota staje wreszcie przed trudnym wyborem. Jeśli uwielbiacie seriale łączące kilka różnorakich gatunków, upewnijcie się, że tytuł Outlander zagości niebawem na waszych ekranach.

Dynastia Tudorów

Henryk VIII Tudor uznawany jest za jednego z kluczowych w historii Anglii władców i to właśnie wokół jego osoby skupia się serial Dynastia Tudorów. Z jednej strony mamy tutaj do czynienia z wręcz znakomitym przedstawieniem dworskiego życia, z drugiej natomiast mierzymy się z walką o władzę i wpływy. Nie zabraknie takżelicznych romansów i skrywanych przez lata tajemnic.

Ranking topowych seriali historycznych dobiegł końca. A wam? Która pozycja przypadła najbardziej do gustu?
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod

Komentarze