wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał pod wpływem narkotyków

Jego pasażer połkną 5 g amfetaminy na widok policji

  • 10 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 26-letniego kierowcę, który jechał samochodem marki BMW pod wpływem narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie metaamfetaminę. W momencie, kiedy jego pasażer zobaczył policjantów - połknął 5 gramów amfetaminy, do czego się przyznał. 24-latek trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna, a zatrzymany kierowca trafił do policyjnej celi. Jednemu i drugiemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Kierowca po narkotykach, pasażer połknął 5g metaamfetaminy 

W zeszłą sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na BMW, które poruszało się ul. Kraszewskiego w Otwocku, ponieważ kierowca wykonywał niebezpieczne manewry. Mundurowi postanowili więc zatrzymać samochód. 


W trakcie interwencji 26-letni kierowca zachowywał się nerwowo i nie potrafił logicznie odpowiadać na pytania policjantów. Dlatego policjanci postanowili, że zbadają go narkotestem. Wstępne badanie wykazało, że kierowca jest pod wpływem amfetaminy. W toku dalszych czynności policjanci znaleźli srebrne zawiniątko z białym proszkiem, które mężczyzna ukrywał w kieszeni spodni. Była to metaamfetamina. Od mężczyzny pobrano krew do badań, a także odebrano mu prawo jazdy. Został przewieziony na komendę. 

Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na to, że pasażer, który jechał z 26-latkiem, również dziwnie się zachowuje. Na jego siedzeniu leżała torebeczka ze śladową ilością białego proszku. 24-latek przyznał się, że na ich widok połknął 5 gramów amfetaminy. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. 

26-latek usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków i prowadzenia pod ich wpływem. 24-latek z kolei usłyszy zarzut posiadania substancji psychotropowych. Za posiadanie grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pod ich wpływem - do 2 lat pozbawienia wolności. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod