wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

34 różnych krzewów i 19,5 kg suszu

  • 13 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KPP Otwock

Po raz kolejny policjanci z Otwocka zlikwidowali plantację konopi innych niż włókniste. W jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Wiązowna funkcjonariusze zabezpieczyli 34 krzewy w różnych fazach wzrostu, sprzęt służący do uprawy, a także ponad 19,5 kilograma suszu roślinnego. Plantację prowadzili dwaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymani. Wobec jednego z nich sąd zastosował areszt zapobiegawczy na okres dwóch miesięcy. Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wielka plantacja marihuany 

Podczas zaplanowanej akcji na terenie gminy Wiązowna policjantom udało się zlikwidować plantację konopi innych niż włókniste. Namierzenie adresu, gdzie się znajduje, było efektem dokładnej pracy operacyjnej funkcjonariusza z Posterunku Policji w Wiązownie. Na miejscu pracowali wspólnie z policjantami z Józefowa. 


Funkcjonariusze weszli na teren wynajmowanej posesji, gdzie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 31 i 26 lat. Przeszukując budynek znaleźli 34 krzewy marihuany, ponad 19,5 kilograma gotowego suszu, a także urządzenia niezbędne do uprawy marihuany. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar kwotę 11 160 złotych. 

Sprawę przekazano już do prokuratury. 31 i 26-latek usłyszeli zarzuty wytwarzania środków odurzających, posiadania przedmiotów i urządzeń służących do działalności przestępczej, nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste, a także posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował areszt na okres dwóch miesięcy wobec jednego z podejrzanych - 31-letniego mieszkańca Warszawy. 

Obu mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod