wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Prowadził pod wpływem narkotyków i mimo zakazów sądowych

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

  • 12 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KPP Otwock

Na ul. Parkowej w Kołbieli policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę w samochodzie marki Subaru. Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca jest pod wpływem narkotyków. 


Prowadził mimo zakazu sądowego 

Na ul. Parkowej w Kołbieli policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Subaru, którym kierował 37-latek z powiatu otwockiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktualne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim i Otwocku. Mimo takich decyzji - nadal wsiadał za kierownicę. 

Podczas zatrzymania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci nie wyczuli od niego alkoholu, więc postanowili, że przebadają go narkotesterem. Badanie wykazało, że 37-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków - amfetaminy. 

Policjanci doprowadzili go do komendy. Niebawem usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod