wydarzyło się coś ciekawego?

Poinformuj nas o tym

Sprzedawał w sieci podrobione perfumy znanych marek

Zarobił na tym ok. 1 mln zł

  • 05 stycznia 2022
  • Patrycja

Zdjęcie: KPP Otwock

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumami światowych marek. Udało im się również ustalić i zatrzymać mężczyznę, który zajmował się sprzedawaniem rzeczonych podróbek. Szacuje się, że do tej pory zarobił na podróbkach ok. 1 mln złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany oferował perfumy do sprzedaży na stronach internetowych, co stanowiło główne źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 180 tysięcy złotych. 

Policjanci zatrzymali sprzedawcę podróbek perfum

Policjanci z otwockiego komisariatu, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, pracowali nad sprawą podróbek perfum. Ustalili, że proceder trwał od ponad roku. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzny, który sprzedawał podróbki w sklepach internetowych. 


W zeszłym miesiącu, podczas nadawania paczek, zatrzymali podejrzanego 39-latka. W punkcie nadawczym i w toku przeszukania samochodu znaleźli ok. 795 sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. 

Dalsze działania policjantów doprowadziły ich do mieszkania, które pełniło rolę megazynu. Tam znaleziono ponad 2300 sztuk nielegalnego towaru. Ustalono, że w ciagu roku udało się zarobić mężczyźnie ok. 1 mln złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczenia majątkowego w łącznej kwocie blisko 180 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Ocena artykułu:


Dodaj komentarz

Przepisz kod